Eğitim Sen başta olmak üzere, KESK’e bağlı sendikalar 4+4+4 ve 4688 sayılı yasa tasarısını protesto etmek için, 28-29 Mart’ta grev gerçekleştirecek.

KESK, 27 Mart’ta Meclis Genel Kurulu’na sunulacak olan 4688 Sayılı Kamu Görevlileri Sendikaları Kanunu’nda yapılacak değişikliklere ve 4+4+4 yasa tasarısına karşı 28-29 Mart’ta GREV kararı alarak, tüm üyelerini Ankara’ya çağırdı. KESK, İki günlük grev sürecinde Ankara’da eylemler de gerçekleştirecek. İki gün sürecek olan grev ile ilgili şu şekilde açıklama yapıldı;

Kendisinden olmayan her kesime karşı adeta savaş ilan eden AKP iktidarı hazırladığı yasa tasarılarıyla emek düşmanı politikalarına hız vermektedir. Her gün hak ve özgürlükleri kısıtlayan yeni bir yasaya imza atan AKP iktidarı, 4+4+4 olarak formüle edilen zorunlu eğitimi kesintili hale getirerek eğitim sistemini gerici ve piyasacı hale dönüştürmeyi amaçlayan yasa teklifi ve kamu emekçilerinin sendikal mücadelesini etkisizleştirmeyi hedefleyen, 4688 Sayılı Kanunu’nda yapılacak değişikliklere ilişkin yasa tasarısını 27 Mart 2012 Salı gününden itibaren ardı ardına TBMM Genel Kuruluna getirecektir. Biz kamu emekçilerinin olduğu kadar toplumun geniş kesimlerinin iradesini ve taleplerini yok sayan bu saldırı yasa tasarı ve tekliflerinin geri çekilebilmesinin tek yolunun etkin ve kararlı bir mücadele sergilemekten geçtiği açıktır.

Bizler de Birlik Dayanışma Hareketi olarak tüm dostlarımızı kamu emekçileriyle beraber 28-29 Mart’ta alanlara, mücadeleyi yükseltmeye çağırıyoruz.